Szkolny etap "Odważnika" PDF Drukuj Email

16 grudnia 2016r. odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap Powiatowego Konkursu Matematycznego "Odważnik 2016/2017" organizowanego przez Gimnazjum Miejskie im. W. Jagiełły w Leżajsku. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Adrian Kostyra Ib i Artur Ożóg IIa. Życzymy powodzenia w następnym etapie!!!

 
Alfik matematyczny PDF Drukuj Email

alt23 listopada 2016r. 19 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.


Więcej…
 
Podsumowanie konferencji "Podróż przez historię II Wojny Światowej" PDF Drukuj Email

27 listopada 2016r. w Domu Kultury w Łętowni odbyła się konferencja historyczna: "Podróż przez historię II Wojny Światowej" zorganizowaną przez Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Benefactum. Konferencja odbyła się w ramach projektu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej…
 
Finał międzyszkolnego konkursu PDF Drukuj Email

W dniu 12 grudnia 2016r. w naszym gimnazjum odbył się konkurs historyczny współorganizowany z IPN Oddział w Rzeszowie, w ramach projektu „Podróż przez historię II wojny światowej” realizowanego przez p. Teresę Sarzyńską i p. Annę Zawadzką. W konkursie brały udział dwuosobowe zespoły uczniów z gimnazjów powiatu leżajskiego i niżańskiego.

Po dwóch etapach konkursu i po podliczeniu punktów laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Karolina Matyka i Karolina Spieczny z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jeżowem

II miejsce – Jakub Domański i Konrad Kraczyło z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie

III miejsce – Kamil Potaczała i Jacek Siwiec z Gimnazjum im. Pamięci Ofiar Pacyfikacji w Woli Zarczyckiej

Więcej…
 
"Polacy-Rodakom" PDF Drukuj Email
W poniedziałek, 5 grudnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbył się 17. finał Akcji Polacy - Rodakom organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich w Leżajsku oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej. W akcję zaangażowało się wiele osób: szkoły, firmy, harcerze, Strzelcy, Młodzież Wszechpolska. Zbierano artykuły spożywcze, środki czystości, książki i zabawki. Do akcji włączyło się również nasze Gimnazjum. Członkowie Samorządu Uczniowskiego i pani Anna Zawadzka - opiekun SU dostarczyli produkty do punktu zbiórki. Włączyliśmy się również w segregację przyniesionych darów i załadunek na samochody, które zawiozą zebrane rzeczy na Ukrainę.
 
Kiermasz ozdób świątecznych PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby świąteczneOd 5 grudnia w naszym gimnazjum zostanie przeprowadzony kiermasz ozdób świątecznych, organizowany przez Szkolne Koło Caritas.

11 grudnia (niedziela) po mszach św. odbędzie się kiermasz w kościele parafialnym w Majdanie Łętowskim.

Serdecznie zapraszamy!!!

Szkolne Koło Caritas

 
Pracowity czas dla Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email

Okres jesienno - zimowy to pracowity czas dla członków Szkolnego Koła Caritas. Już od września uczniowie pod opieką opiekunów wykonują różne ozdoby świąteczne: stroiki, gwiazdy, bombki... Wszystkie te wyroby będą sprzedawane na kiermaszu szkolnym od 5 grudnia oraz na kiermaszu parafialnym w Majdanie Łętowskim w niedzielę 11 grudnia.

Nasz wkład w działalność charytatywną został doceniony i 24 listopada grupa 17 osób - członków SKC wraz z opiekunami E. Smycz i J. Cieślik, została zaproszona na zabawę andrzejkową do Caritas Diecezji Sandomierskiej w Rudniku. Tam bawiliśmy się przy świetnej muzyce i zabawach prowadzonych przez DJ. Zawarliśmy nowe znajomości m.in. z uczniami Szkolnych Kół Caritas ze Szkół w Groblach, Rudniku nad sanem i innych.

 
"I Ty możesz mieć czerwoną czapkę..." PDF Drukuj Email
Znalezione obrazy dla zapytania prezent gif

Wizyta Świętego Mikołaja to moment wyczekiwany przez dzieci. Wymarzone prezenty, upominki, wspólne zdjęcia i zabawa z Mikołajem to chwile długo wspominane przez maluchy. W tym roku szkolnym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego społeczność naszego Gimnazjum mogła włączyć się w akcję przygotowania prezentów dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. Za zebrane w klasach pieniądze zakupione zostały m.in..: słodycze, soki, deserki i kaszki dla dzieci, śliniaczki, pościel i artykuły higieniczne. 25 listopada wszystkie rzeczy zostały przekazane Hospicjum przez p. Annę Zawadzką - opiekuna SU oraz Alę Kubasiewicz - przedstawicielkę SU.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje każdej osobie, która wsparła zbiórkę.

 
II miejsce dla Kingi Misiak! PDF Drukuj Email


23 listopada w Gimnazjum w Jeżowem odbył się V Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Patriotycznej "Żeby Polska była Polską", w którym Kinga Misiak Zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

 
III miejsce dla zespołu muzycznego! PDF Drukuj Email

23 listopada 2016 roku w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej odbył się XIV Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy konkurowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Nasze Gimnazjum reprezentował zespół w składzie: Ania Misiak, Julia Wróbel i Bartłomiej Łyko. Mimo wysokiego poziomu i dużej konkurencji udało nam się wywalczyć III miejsce. Do konkursu przygotowywała uczniów pani Anna Zawadzka. Gratulujemy!

 
Gminne obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email

11 listopada 2016r. uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w gminnych obchodach 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy św., a następnie w uroczystości pod pomnikiem "Walk o Niepodległość" w Nowej Sarzynie.

 


Strona 3 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1377
mod_vvisit_counterWczoraj1562
mod_vvisit_counterTen tydzień8548
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12398
mod_vvisit_counterTen miesiąc29306
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc45128
mod_vvisit_counterWszystkie1988385

Aktualnie: gości 45 połączonych
Twój IP: 54.224.50.28
 , 
Data: 21 Paź, 2017

wikipedia

BIP

BIP