Dzień Papieski PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2011 08:56

9 października 2011r. obchodzony był XI Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy".

Młodzież z naszego gimnazjum wraz z dziećmi przedstawiła montaż słowno - muzyczny poświęcony pamięci Jana Pawła II pt. "Szukałeś nas - Jesteśmy!", który odbył się w Kościele M. B. Częstochowskiej w Majdanie Łętowskim.

Fotorelacja

Uczniów przygotowywała pani mgr Jadwiga Cieślik.

 

 
Wspomnienia z wycieczki PDF Drukuj Email
czwartek, 13 października 2011 07:11

Z dnia 21/22 sierpnia bieżącego roku, uczniowie naszego gimnazjum: Paweł Kida, Jakub Powroźnik, Monika Zybura, Alina Sztaba, Ewelina Lech oraz Grzegorz Flis, uczestniczyli w w wycieczce do Lwowa w ramach konkursu "Zadwórze - Polskie Termopile"

Więcej…
 
Relacja z wycieczki do Trójmiasta PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2011 07:53

W dniach 1 - 3 czerwca odbyła się wycieczka do Trójmiasta. W wycieczce brało udział 47 uczniów i 4 opiekunów: pani Teresa Sarzyńska, pani Anna Dec, pani Anna Zawadzka i pani Teresa Klocek.

Więcej…
 
Tomek Klocek - stypendystą PDF Drukuj Email
czwartek, 16 czerwca 2011 05:46

Miło nam poinformować, iż Tomasz Klocek - uczeń klasy II a został stypendystą w ramach projektu pn. Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2010/2011, który finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Podkarpackiego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 (Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.3 Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych).

Program ten ma na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i zawodowych.

W poprzednim roku szkolnym stypendystą, obok Tomka, był również uczeń naszego gimnazjum Radek Porada, który i w tym roku  został stypendystą - już jako uczeń klasy I Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie.

 

 
Konkurs "Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
wtorek, 24 maja 2011 10:55

alt

20.05.2011 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom biorącym udział w X Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym "Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie". W kategorii praca plastyczna nagrody otrzymali: Klaudia Misiak (Ia) - II miejsce, Patrycja Sztaba (IIb) - IV miejsce, Dawid Łyko (IIb) - za udział w konkursie. Gratulujemy!!!

Opiekunem uczniów była pani mgr Anna Hajder

 

Więcej…
 
Dzień otwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
piątek, 20 maja 2011 07:35

Dnia 18 maja 2011 roku do naszego gimnazjum zawitali uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Wólce Łętowskiej. Na początku szkolnego zwiedzania obejrzeli interesujące pokazy chemiczne, które przygotowali: Marcin Pająk, Faustyna Piędel i Monika Zybura pod czujnym okiem pani Elżbiety Serafin. Przyszli gimnazjaliści mogli zobaczyć m.in: chemicznego kameleona, zamianę białego kwiatka w różowy oraz reakcję sodu z wodą. Później udali się na prezentację pt."Ile kosztuje paliwo gazowe?" przedstawianą na tablicy interaktywnej, przygotowaną przez Wiktora Kusiaka, Dawida Łyko, Damiana Węglarza i Pawła Węglarza. Opiekunem chłopców była pani Małgorzata Kusiak. Po zwiedzaniu szkoły, szóstoklasiści pożegnali się z nami i udali się do domów.

(Tekst: F. Piędel-IIb, zdjęcia: A. Gumieniak-IIb)
 
Relacja z wycieczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
środa, 08 czerwca 2011 05:17

W piątek 27 maja, Magdalena Kolano z klasy III a i 30 innych osób z naszego Gimnazjum wzięło udział w konferencji i gali podsumowującej VI Konkurs pod hasłem "Młodzież jakiej nie znacie" (o udziale i zwycięstwie Magdy już pisaliśmy). Uroczystość odbywała się w gmachu głównym KUL w Lublinie. Podczas konferencji uczniowie wysłuchali przemówień i świadectw m.in. Piotra Swenda.

Towarzyszenie Magdzie w tej ważnej chwili było tylko jednym z punktów programu. Młodzież zwiedziła Muzeum Holokaustu w Majdanku, Krakowskie Przedmieście, Bramę Krakowską, rynek starego miasta, plac farny i zamek w Lublinie. Największą atrakcją turystyczną okazał się jednak czas, w którym można było zakupić pamiątki. Niektórzy tak bardzo polubili Lublin, iż zapragnęli często go wspominać, w związku z czym zakupili nieco nietypowe souveniry, np. spodnie, aby mieć je często na sobie i wspominać udaną wycieczkę do urokliwego miasta.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2011 05:09

14 maja 2011 roku odbyła się wycieczka do Warszawy dla laureatów Konkursu Historycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie. Dwie uczennice naszego gimnazjum Agata Kubasiewicz oraz Magdalena Kolano brały w niej udział. Pod opieką Pana Dyrektora zwiedzili słynne Centrum Nauk Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawski Rynek, Łazienki i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisała, humor także, więc wycieczkę można zaliczyć do jak najbardziej udanej.

(tekst: M. Kolano-IIIa)

 

 
Majdanówka 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
poniedziałek, 16 maja 2011 11:28


alt

 8 maja 2011 roku w Nowej Sarzynie odbyło się XIX OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE SKRZYPKÓW GRAJĄCYCH MUZYKĘ LUDOWĄ "MAJDANÓWKA 2011".

Wśród  uczestników była uczennica naszego gimnazjum Paulina Buczkowska z kl. II b. Paulina otrzymała Puchar Burmistrza dla najlepszego skrzypka grającego muzykę ludową oraz wyróżnienie w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Na zakończenie spotkania odbył się wspólny koncert wszystkich uczestników "Majdanówki 2011"

Opiekunem była pani mgr Anna Hajder

Więcej…
 
Pokazy z fizyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
piątek, 13 maja 2011 09:55

alt10 maja uczniowie naszego gimnazjum brali udział  w bardzo ciekawych pokazach doświadczeń z fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Program tegorocznych pokazów obejmował: niskie temperatury, powietrze i próżnia, mechanika, poprzez zabawę do praw fizyki.


Więcej…
 
Marsze na Orientację "Biesy i Czady 2011" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa   
piątek, 13 maja 2011 06:43

Na początku maja czterech uczniów naszego Gimnazjum (Patryk Dobrzycki, Patryk Kruczkowski, Damian Machowski i Mateusz Misiak) wzięli udział w IV Bieszczadzkich Marszach na Orientację „BIESY I CZADY 2011”. Zawody zostały zorganizowane przez Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych działające przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 – Narciarskiej Szkole Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Uczestnicy przez trzy dni rozegrali cztery etapy w bardzo trudnym terenie, gdzie nieraz różnica poziomów wynosiła ponad 500m! Wpłynęło to znacząco na wynik końcowy. Gospodarze zajęli pierwsze cztery miejsca, a na piątym uplasowali się Damian Machowski i Mateusz Misiak. Patryk Kruczkowski i Patryk Dobrzycki zajęli siódme miejsce. Cieszy nas to, bo czołówka Pucharu Podkarpacia zajęła miejsca powyżej dziesiątego, co świadczy o dobrej kondycji fizycznej naszych chłopców. Gratulujemy dobrego wyniku!

Przygotowywał uczniów i opiekę nad nimi sprawował mgr Andrzej Kusiak


Więcej…
 


Strona 21 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj68
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień102
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1811
mod_vvisit_counterTen miesiąc2828
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc3305
mod_vvisit_counterWszystkie2931180

Aktualnie: gości 9 połączonych
Twój IP: 34.239.173.144
 , 
Data: 29 Mar, 2023

wikipedia

BIP

BIP