Gminne obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email

11 listopada 2016r. uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w gminnych obchodach 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy św., a następnie w uroczystości pod pomnikiem "Walk o Niepodległość" w Nowej Sarzynie.

 
Rozstrzygnięcie konkursu!!! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka clipartNa początku października został ogłoszony międzyklasowy konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - klasa IIa

II miejsce - klasa Ia

III miejsce - klasa IIb

klasa Ib*klasa IIIa*klasa IIIb

GRATULUJEMY!!!

 
Julia Szarek w II etapie konkursu PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że Julia Szarek z klasy IIIb zakwalifikowała się do etapu rejonowego kuratoryjnego konkursu języka angielskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki!!!

 
Wycieczka klasy IIb PDF Drukuj Email

18 października klasa IIb wraz ze swoim wychowawcą p. Janem Siwcem, p. Anną Zawadzką i p. Agatą Krasnodębską udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Techniki i Militariów, gdzie można było zobaczyć samoloty myśliwsko – bombowy SU-22 z pełnym uzbrojeniem, radziecki czołg T-34/85, wyrzutnię rakiet KRUG, transportery opancerzone oraz wystawę samochodów i motocykli. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina na film "Osobliwy dom Pani Peregrine" a później do kręgielni. Wycieczka należy do jak najbardziej udanych!!!

Więcej…
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych 2016W tym roku po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyło się szereg konkursów i wydarzeń. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole i przybliżenie uczniom biblioteki. Ponieważ w październiku chcieliśmy aby oczy całej szkoły były zwrócone na świętującą bibliotekę, już we wrześniu pojawiła się tablica informująca czytelników o tym święcie. Przez to wszyscy uczniowie mogli się dowiedzieć o różnych akcjach i przedsięwzięciach, które były zaplanowane w bibliotece z okazji tego święta na cały październik. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego wykonania zakładek do książek, które posłużyły również jako dodatki do nagród książkowych.

Więcej…
 
Podróż do Kilonii PDF Drukuj Email

Dnia 29 września 2016r. zespół uczniów reprezentujący Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski wraz z nauczycielem chemii -p. Elżbietą Serafin, wyruszył w podróż do Kilonii, by tam wziąć udział w finale unijnego projeku IRRESISTIBLE. Podczas Europejskiej Nocy Naukowców 30 września, uczniowie z dziesięciu europejskich krajów: Holandii, Niemiec, Finlandii, Grecji, Izraela, Włoch, Portugalii, Rumunii, Turcji i Polski prezentowali najlepsze w swoich krajach eksponaty interaktywne dotyczące aktualnych tematów badawczych m.in. oceanu i zmian klimatu, węglowodanów w mleku matki, zastosowania nanomateriałów. W trakcie tej międzynarodowej imprezy zwiedzający mogli oglądać eksponat o nazwie NANOSREBRO wykonany przez uczniów Gimnazjum. Składał się on z trzech elementów, tworzących spójną całość.

Były to:

< quiz o nanotechnologii w medycynie - Marka Piędla i Kacpra Szewczyka,

< eksperymenty dotyczące wytwarzania srebra koloidalnego w warunkach domowych i porównania jego działania na mikroorganizmy ze srebrem dostępnym w aptece - Anny Klocek i Karoliny Sarzyńskiej,

< animacja obrazująca niszczenie wirusów i bakterii przez "srebrny pocisk" i przestrzennych modeli nanosrebra - Sylwii Kolano i Mateusza Sałęgi.

Szkoła, uczniowie i szkolny koordynator projektu Irresistible pani Elżbieta Serafin otrzymali potwierdzenie nagrodzenia eksponatu Nanosrebro za wysoką jakość projektu, uwzględniającej odpowiedzialne badania i innowacje oraz wykorzystanie interaktywnego zaangażowania zwiedzających, a także certyfikaty uczestnictwa w tym europejski wydarzeniu.

Więcej informacji tutaj!

 
Wybory do Samorządu Szkolnego PDF Drukuj Email

Dnia 19.09.2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodniczący - Piotr Baran

Zastępca: Dominika Florek

Skarbnik: Marcin Węglarz

Sekretarz: Alicja Kubasiewicz

Więcej…
 
Dzień integracyjny pierwszaków PDF Drukuj Email

15 września przy wiacie turystycznej na niebieskim szlaku ATR odbył się dzień integracyjny kls pierwszych. Uczestnicy brali udział w zawodach na orientację oraz rozzwiązywali zagadki TRInO. Dodatkowo wychowawcy przygotowali zabawy integracyjne połączone ze wspólnym ogniskiem. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na ProgPress.

 
"Podróż przez historię II wojny światowej" PDF Drukuj Email

alt"Podróż przez historię II wojny światowej"

Program Działaj Lokalnie IX edycja 2016

19 lipca 2016r. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów na realizację projektów w ramach programu "Działaj Lokalnie IX edycja 2016". Do grudnia 2016r. w naszym gimnazjum będzie realizowany projekt "Podróż przez historię II wojny światowej".

W ramach projektu są przewidziane trzy działania:

-organizacja gier terenowych dla uczniów szkół gimnazjalnych na terenie Łętownia - Górno, przez które biegła linia kolejowa z czasów II wojny światowej,

-upamiętnienie wydarzeń II wojny światowej poprzez organizację konferencji historycznej, w ramach której prelegentami będą historycy z IPN i uczelni wyższych,

-przeprowadzenie przy współpracy z IPN konkursu powiatowego dla uczniów gimnazjum pt. "Wojna obronna 1939".

Projekt zakończony zostanie ustawieniem tablicy informacyjnej oraz wydaniem broszury z informacjami o wydarzeniach, które zostały upamiętnione podczas jego realizacji.
Zapraszamy do udziału w realizacji projektu!!!
 
Mateusz Sałęga laureatem PDF Drukuj Email

27 maja 2016r. Mateusz Sałęga z klasy IIIa otrzymał dyplom laureata, zajmując 5 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z historii PANDA 2016. Uczeń rozwiązał test wiedzy obejmujący wiadomości z klasy III gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!!!

 
II Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING! PDF Drukuj Email

9 czerwca 2016r w Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING! dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy miasta i gminy Nowa Sarzyna. Konkurs cieszył się popularnością szczególnie wśród uczniów szkół podstawowych, ponieważ to jedyny takie wydarzenie na terenie naszej gmin

Zawitali do nas goście ze szkół podstawowych w: Łętowni, Wólce Łętowskiej, Tarnogórze i Nowej Sarzynie, a także z Gimnazjum w Woli Zarczyckiej.

Bardzo miłym akcentem przed rozpoczęciem zmagań konkursowych, był gościnny występ dziecięcego zespołu Amadeusz ze Szkoły Podstawowej im. M. Curie – Skłodowskiej w Nowej Sarzynie.

Więcej…
 


Strona 4 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj16
mod_vvisit_counterWczoraj16
mod_vvisit_counterTen tydzień285
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień136
mod_vvisit_counterTen miesiąc32
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5942
mod_vvisit_counterWszystkie2962400

Aktualnie: gości 2 połączonych
Twój IP: 18.206.13.203
 , 
Data: 02 Gru, 2023

wikipedia

BIP

BIP