Sukces projektu IRRESISTIBLE PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2015/2016 Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski brało udział w drugiej fazie międzynarodowego projektu IRRESISTIBLE. Projekt realizowany był równolegle w 25 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju oraz w szkołach na terenie krajów partnerskich - Holandii, Izraela, Niemiec, Turcji, Portugalii, Włoch, Finlandii, Grecji i Rumunii. Koordynatorem projektu w Polsce jest pani dr Iwona Maciejowska z Wydziału Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez kilka miesięcy od listopada 2015 roku 25 - osobowa grupa uczniów pod opieką dydaktyków z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i nauczyciela chemii w gimnazjum Elżbiety Serafin realizowała moduł z Turcji – NANOTECHNOLOGIA. ZASTOSOWANIE W NAUKACH O ZDROWIU. Obejmuje on podstawowe pojęcia i wielkie idee nauki w nanoskali, najnowsze postępy w dziedzinie zastosowań nanotechnologii w naukach o zdrowiu oraz jej aspekty społeczne i etyczne z perspektywy odpowiedzialnych badań naukowych i innowacji.

Więcej…
 
Ogromny sukces dziewczyn z IIIa PDF Drukuj Email

Sylwia Kolano i Agnieszka Misiak zostały laureatkami XIII Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Modlitwa w poezji” w Kamieniu. Sylwia wierszem Leopolda Staffa Odchodzącego dnia chwała wywalczyła drugie miejsce, natomiast Agnieszka, za Tren XVIII Jana Kochanowskiego otrzymała piątą nagrodę. Grupa recytujących składała się z siedemnastu osób. Wszyscy uczestnicy byli znakomicie przygotowani. Usłyszeliśmy najpiękniejsze wiersze - modlitwy takich poetów jak: Juliusz Słowacki, Cyprian Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Roman Brandstaetter, ks. Jan Twardowski i inni. Była to piękna uczta duchowa oraz popis świetnych umiejętności recytatorskich. Uczennice przygotowała pani Ewelina Kusiak.

 
XIV Międzyszkolne Spławikowe Zawody Wędkarskie PDF Drukuj Email

W dniu 21 maja 2016r. odbyły się XIV Międzyszkolne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna. Terenem zawodów był zbiornik „Stawy Janda”, a wzięły w nich udział wszystkie szkoły podstawowe i Gimnazjalne naszej gminy. Zawody odbywały się przy słonecznej pogodzie, a i ryby też brały. Trzeba było trafić w gusta ryb, więc jedni za przynętę stosowali robaki białe, drudzy czerwone, a inni jeszcze kukurydzę czy też inne „smakołyki”. Nasze gimnazjum w składzie Bartłomiej Dec, Marcin Węglarz, Kamil Baraniak i Paweł Łyko wywalczyli III miejsce drużynowo. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej szkół gimnazjalnych Marcin Węglarz zajął II miejsce.

Więcej…
 
III miejsce w konkursie wiedzy o UE PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania unia europejska gif12 maja 2016r. odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie i Unii Europejskiej pt.: "PODKARPACIE - NA GRANICY UNII EUROPEJSKIEJ" zorganizowany przez Gimnazjum im. Pamięci Ofiar Pacyfikacji w Woli Zarczyckiej. W konkursie rywalizowały dwuosobowe zespoły z 11 gimnazjów powiatu leżajskiego. Nasze gimnazjum reprezentowali: Sylwia Kolano i Mateusz Sałęga z kl. IIIa. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy o Unii Europejskiej oraz quiz wiedzy dotyczący miast europejskich. Rywalizacja była trudna, w ostatniej części uczniowie zaprezentowali własne pocztówki o Rzeszowie w formie kolażu. Nasz zespół uzyskał najwyższy wynik 19 pkt./20 pkt. W ostatecznej klasyfikacji zdobyli III miejsce. Opiekunem grupy była p. Teresa Sarzyńska. Gratulujemy sukcesu.

DYPLOM

 
Wystawa interaktywna NANOŚWIAT PDF Drukuj Email

09 maja 2016 roku w Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski odbyło się uroczyste otwarcie wystawy interaktywnej NANOŚWIAT. Na wernisażu obecni byli: pan dr Maciej Kluza - pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie; pan dyrektor Andrzej Kusiak , pani Józefa Łyko - przedstawicielka Rady Rodziców oraz przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum. Wystawa jest podsumowaniem realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego IRRESISTIBLE w naszej szkole, którego celem było przybliżenie młodzieży zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami z dziedziny chemii. Przez kilka miesięcy od listopada 2015 roku 25 - osobowa grupa uczniów pod opieką dydaktyków z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i nauczyciela chemii w gimnazjum Elżbiety Serafin realizowała moduł z Turcji – NANOTECHNOLOGIA. ZASTOSOWANIE W NAUKACH O ZDROWIU.


Więcej…
 
„Wiadomości” TVP o Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email

29 kwietnia 2016r. uczniowie Gimnazjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni – Sołectwo Majdan Łętowski w niebanalny sposób uczcili 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na kilkanaście minut wcielili się w role czołowych prezenterów TVP, przenosząc widzów w rok 1791. Wydarzenia z 3 maja pamiętnego roku sprzed Zamku Królewskiego relacjonowali uczniowie kl. IIIa. Wypowiedzi dziennikarzy, ekspertów, mieszkańców Warszawy czy wreszcie samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego pokazały uczniom nie tylko szeroki kontekst historyczny, ale pozwoliły również wyobrazić sobie emocje, nastrój i oczekiwania, jakie niosło z sobą uchwalenie Ustawy Zasadniczej.

Więcej…
 
Pokazy z fizyki PDF Drukuj Email

wp_20160505_13_58_46_pro.jpg - 1.54 Mb5 maja 2016r. uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wzięli udział w pokazach z fizyki, których organizatorami były KATEDRA FIZYKI POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ ORAZ FUNDACJA NAUKA DLA PRZEMYSŁU I ŚRODOWISKA. Pracownicy uczelni przedstawili doświadczenia z zakresu termodynamiki, przemiany materii, promieniowania słonecznego i prądu elektrycznego. Gimnazjaliści uczestnicząc w zajęciach mieli okazję poczuć się jak studenci wyższej uczelni.Więcej…
 
Mamy mistrza klawiatury! PDF Drukuj Email

25 kwietnia 2016r. w ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się POWIATOWY KONKURS "MISTRZ KLAWIATURY 2016", w którym Dominika Sibiga (Ib) zajęła I miejsce wśród 21 uczestników tego konkursu. Gratulujemy Dominice oraz p. J. Siwiec.

DYPLOM

 
Logistycznie i ekonomicznie PDF Drukuj Email

25 kwietnia 2016r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie - LOGISTYCZNIE I EKONOMICZNIE zorganizowanym przez ZSL im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu quizu pytań z zakresu wiedzy na poziomie gimnazjalnym z przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia, informatyka oraz wychowanie fizyczne. Drugi etap, to były zadania praktyczne na bazie przedsiębiorstwa sprawdzające umiejętności i sprawność działania. Do rywalizacji przystąpiło 19 drużyn gimnazjalistów z powiatu leżajskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół w składzie: Weronika Misiak (IIb), Urszula Węglarz (IIb) oraz Paweł Perlak (IIIb) przeszedł do drugiego etapu i tym samym został laureatem zajmując V miejsce. W nagrodę uczniowie wraz z opiekunem pojadą na jednodniową wycieczkę do firmy Greinplast w Rzeszowie. Zespół otrzymał również dyplom laureata oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem zespołu była pani Małgorzata Kusiak. Gratulujemy sukcesu!!!

Więcej…
 
Chemia jest - COOL!!! PDF Drukuj Email

14 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Nowej Sarzynie odbył się I Festiwal Doświadczeń i Pokazów Chemicznych „Chemia jest –COOL”. Nasze gimnazjum reprezentowały dwa zespoły uczniów z klasy II a. Julia Panek, Magdalena Szewczyk i Wojciech Szewczyk wywalczyli II miejsce, prezentując ciekawe i efektowne doświadczenia takie jak: lokomotywa, płonąca piana, chemiczny kameleon i samozapłon gliceryny. Natomiast Faustyna Florek, Agnieszka Zybura i Arek Kopacz „wyczarowali” burzę w probówce, wykonali pastę dla słonia, chemiczne jo-jo i niepękające bańki. Za ten ostatni eksperyment otrzymali nagrodę specjalną - Nagrodę Publiczności.

Gratulujemy!

 
Wyróżnienie dla Sylwii Kolano PDF Drukuj Email

altMiło nam poinformować, iż uczennica Sylwia Kolano (kl. IIIa) została wyróżniona w teście wiedzy „Powstania i zrywy niepodległościowe w Polsce na przestrzeni wieków – Powstanie Listopadowe”.

Serdecznie gratulujemy Sylwii!


 


Strona 5 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj16
mod_vvisit_counterTen tydzień287
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień136
mod_vvisit_counterTen miesiąc34
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5942
mod_vvisit_counterWszystkie2962402

Aktualnie: gości 2 połączonych
Twój IP: 18.206.13.203
 , 
Data: 02 Gru, 2023

wikipedia

BIP

BIP