Wyniki konkursu PDF Drukuj Email

altDnia 9 marca 2016 obyła się II edycja ogólnopolskiego internetowego konkursu Maks Matematyczny. Wzięło w niej udział 4532 uczestników z 858 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów: Artur Ożóg – kl. Ia, Anna Kubaszewska – kl. Ib, Paulina Węglarz – kl. Ia, Dominika Sibiga – kl.Ib, Weronika Misiak – kl. IIb, Marek Piędel – kl. IIb, Urszula Węglarz – kl. IIb, Paweł Perlak – kl.IIIb, Mateusz Łyko – kl. IIIa, Agnieszka Misiak – kl. IIIa, Mateusz Sałęga – kl. IIIa, Sylwia Kolano – kl. IIIa, Anna Klocek – kl. IIIa

Sukcesy odniosło dwóch uczniów: Artur Ożóg z klasy Ia: bdb wynik, I miejsce w województwie, XVIII miejsce w kraju, Paweł Perlak z klasy IIIb: db wynik, V miejsce w województwie, 60 miejsce w kraju.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 
III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania nuty gify

W sobotę, 2 kwietnia 20161r. odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Zespół Szkół Licealnych im. B. Chrobrego w Leżajsku. W tym roku nasze Gimnazjum reprezentował duet w składzie: Anna Misiak z klasy Ia oraz Ilona Kuraś z klasy IIIa. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę "Me and My Broken Heart" z repertuaru zespołu Rixton.

Anna Zawadzka


 
Wgraliśmy w siatkę! PDF Drukuj Email

altW dniu 2 kwietnia 2016r. na hali MOSiR-u w Nowej Sarzynie odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę siatkową pomiędzy gimnazjami naszej gminy. W zawodach tych mogły wziąć udział reprezentacje szkół złożone z uczniów klas pierwszych i drugich. Po pierwszym etapie rozgrywek nasi uczniowie - zarówno dziewczyny jak i chłopcy - wywalczyli sobie pierwsze miejsca.
Więcej…
 
Jeśli na wagary, to tylko do naszego Gimnazjum! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania 1 dzień wiosny gifWspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny, powszechnie znanego również jako Dzień Wagarowicza, na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. Tak było i w tym roku.

21 marca uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami wzięli udział w wiosennym turnieju międzyklasowym. Głównym celem była świetna zabawa, ale nie zapomnieliśmy tez o zdrowej rywalizacji o jak najwyższe miejsce.

Rano uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowali się do swoich prezentacji klasowych, które następnie przedstawili na sali gimnastycznej.

Oj! Działo się, działo! Były piosenki, okrzyki, a nawet cyrk - z akrobatami, groźnymi zwierzętami takimi jak lwy, tygrysy czy wąż kobra. Każda klasa bez wyjątku chciała jak najlepiej "wypaść". I wszystkim się to udało!

Więcej…
 
Eksperymentuj z nami! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania eksperymenty gifyEksperymentuj z nami! - pracujemy techniką SSC.

Pod takim właśnie tytułem realizowana jest innowacja pedagogiczna z chemii w naszym gimnazjum. Zajęcia prowadzone są w oparciu o technikę SSC (Small-Scale Chemistry), ponieważ doświadczenia w małej skali pozwalają uczniom na samodzielne przeprowadzanie eksperymentów chemicznych i doskonalenie umiejętności praktycznego zdobywania wiedzy chemicznej. Eksperymenty często wykonywane są z wykorzystaniem przedmiotów używanych w gospodarstwie domowym np. klamerek do bielizny, kubeczków na lekarstwa, słomek do napojów, a klasyczne odczynniki chemiczne zastąpione są substancjami "domowej chemii" tj. ocet, soda oczyszczona, woda utleniona itp.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki na lekcji 7, a prowadzi je p. Elżbieta Serafin.

 
Alfik Matematyczny PDF Drukuj Email

alt

25 listopada 2015r. 26 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik Matematyczny.

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Najwyższe wyniki w naszej szkole osiągnęli:

Artur Ożóg – kl.Ia, Urszula Węglarz – kl.IIb, Łukasz Madej – kl.IIIa

Czytaj więcej o programie ŁOWIMY TALENTY.

 
English Adventure PDF Drukuj Email

Innowacja "English Adventure", którą realizuje p. Anna Zawadzka poszerza przede wszystkim elementy kultury, literatury, historii oraz geografii krajów anglojęzycznych. Zagadnienia kulturalne kształtują w uczniu pewien obraz życia w krajach anglojęzycznych. Uczniowie stają się świadomi podobieństw i różnic historycznych czy socjologicznych, rozwijają się społecznie. Innowacja pomaga kształtowaniu wrażliwości i tolerancji wobec innych narodów.

W pierwszym semestrze grupa uczniów z klasy II a zgłębiała swoją wiedzę o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, natomiast w drugim semestrze grupa uczennic z klasy II b skupia się na poznawaniu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Podczas zajęć wykorzystujemy komputery i zasoby internetu, tworzymy prezentacje multimedialne PREZI oraz plakaty do pracowni językowej, a także słuchamy piosenek w języku angielskim.

 
Sukces naszych siatkarzy PDF Drukuj Email

altPiłka siatkowa to niewątpliwie jedna z tych gier zespołowych, która cieszy się coraz większą popularnością, zarówno ta na niższych szczeblach jak i na wielkich arenach sportowych.

7 marca 2016 roku w Leżajsku odbyła się Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach brały udział najlepsze drużyny powiatu leżajskiego mianowicie: Gimnazjum w Grodziska Górnego, Gimnazjum w Starym Mieście, Gimnazjum w Leżajsku. Naszą gminę w tym roku reprezentowało Gimnazjum w Łętowni.

Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Faworytem do zwycięstwa oczywiście było jeszcze nigdy niepokonane na tym etapie rozgrywek gimnazjum z Leżajska – ubiegłoroczni wicemistrzowie województwa podkarpackiego. Jednakże uczniowie gimnazjum z Łętowni okazali się być w tym roku najlepsi i to oni zostali zwycięzcami tych rozgrywek. Siatkarze pod opieką p. Tadeusza Zebzdy będą reprezentować powiat leżajski na zawodach rejonowych w Rzeszowie.

Wśród dziewcząt zawody gminne w piłkę siatkową wygrało bezkonkurencyjnie również Gimnazjum w Łętowni, jednakże w Powiatowej Gimnazjadzie nie udało się im powtórzyć sukcesu chłopców.

Gratulujemy!!!

 
Kiedy interaktywność idzie w parze z interakcją? PDF Drukuj Email

11 lutego 2016r. uczniowie biorący udział w projekcie IRRESISTIBLE, wybrali się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Tam wzięli udział w warsztatach dotyczących budowy eksponatów muzealnych i obejrzeli wystawę interaktywną "NAUKI DAWNE I NIEDAWNE" przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej na temat wyjazdu można przeczytać i obejrzeć galerię zdjęć TUTAJ. Zapraszamy.

 
Gminna Gimnazjada w Piłkę Siatkową zakończona! PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania piłka siatkowa clipartCzas na podsumowanie!

W turnieju brały udział gimnazja z Nowej Sarzyny, Sarzyny, Woli Zarczyckiej oraz oczywiści nasze. Cały turniej składał się z czterech osobnych spotkań. Na każdym z nich mecze były rozgrywane systemem "każdy z każdym" - łącznie rozegrano 33 mecze. A wszystko odbywało się na hali sportowej MOSIR-u w Nowej Sarzynie.

Poziom rozgrywek był wysoki, więc kibice na widowni, którzy obserwowali zmagania siatkarzy mieli na co popatrzeć. Nasze dziewczyny nie odpuściły żadnego meczu i pewnie wygrały cały turniej. Chłopcy zaś musieli się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności, gdyż w pierwszych dwóch turniejach ponieśli porażkę z Wolą Zarczycką, więc ostatnie spotkanie było najbardziej emocjonujące, bowiem właśnie te dwie drużyny walczyły o I miejsce. Wygrali nasi! GRATULUJEMY!!!

Więcej…
 
Pracowity miesiąc dla wolontariuszy z SK Caritas PDF Drukuj Email

Grudzień to pracowity miesiąc dla członków Szkolnego Koła Caritas. W okresie przedświątecznym SKC zorganizowało dwa kiermasze parafialne: 8 grudnia w Łętowni i 13 grudnia w Majdanie Łętowskim. Na kiermaszach uczniowie sprzedawali wykonane przez siebie na zajęciach pozalekcyjnych ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne. Ręcznie wykonane prace z wykorzystaniem świec, wstążek, koralików, cekinów, bombek, jedliny, szyszek, orzechów cieszyły się dużym powodzeniem i rozeszły się jak ,,świeże bułeczki’’. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany potrzebującym. Ponadto, w sobotę 12 grudnia członkowie SKC wraz z opiekunami brali udział w ogólnopolskiej akcji zbierania żywności organizowanej przez Caritas Polska . Nasi uczniowie w charakterze wolontariuszy zbierali żywność w 5 sklepach (,,Biedronka’’, ,,Stokrotka’’) na terenie Stalowej Woli. Zebrane produkty żywnościowe: mąka, cukier, herbata, makaron, słodycze, kasza, konserwy, soki, dżemy, olej i wiele innych będą prezentem świątecznym dla ludzi potrzebujących. 

 


Strona 6 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1403
mod_vvisit_counterWczoraj1562
mod_vvisit_counterTen tydzień8574
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień12398
mod_vvisit_counterTen miesiąc29332
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc45128
mod_vvisit_counterWszystkie1988411

Aktualnie: gości 63 połączonych
Twój IP: 54.224.50.28
 , 
Data: 21 Paź, 2017

wikipedia

BIP

BIP