Pracowity miesiąc dla wolontariuszy z SK Caritas PDF Drukuj Email

Grudzień to pracowity miesiąc dla członków Szkolnego Koła Caritas. W okresie przedświątecznym SKC zorganizowało dwa kiermasze parafialne: 8 grudnia w Łętowni i 13 grudnia w Majdanie Łętowskim. Na kiermaszach uczniowie sprzedawali wykonane przez siebie na zajęciach pozalekcyjnych ozdoby choinkowe i stroiki świąteczne. Ręcznie wykonane prace z wykorzystaniem świec, wstążek, koralików, cekinów, bombek, jedliny, szyszek, orzechów cieszyły się dużym powodzeniem i rozeszły się jak ,,świeże bułeczki’’. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany potrzebującym. Ponadto, w sobotę 12 grudnia członkowie SKC wraz z opiekunami brali udział w ogólnopolskiej akcji zbierania żywności organizowanej przez Caritas Polska . Nasi uczniowie w charakterze wolontariuszy zbierali żywność w 5 sklepach (,,Biedronka’’, ,,Stokrotka’’) na terenie Stalowej Woli. Zebrane produkty żywnościowe: mąka, cukier, herbata, makaron, słodycze, kasza, konserwy, soki, dżemy, olej i wiele innych będą prezentem świątecznym dla ludzi potrzebujących. 

 
Dobra passa naszych siatkarzy PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania gra w piłkę siatkową gifPrzez dwie kolejne soboty 12 i 19 grudnia na hali MOSiR-u w Nowej Sarzynie odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową pomiędzy gimnazjami z Łętowni, Nowej Sarzyny, Sarzyny i Woli Zarczyckiej. Cały cykl rozgrywek składa się z czterech spotkań, po których zwycięzcy będą reprezentować nasze miasto i gminę Nowa Sarzyna w powiecie.

W pierwszym etapie rozgrywek nasi chłopcy wywalczyli drugie miejsce, a dziewczyny oba spotkania wygrały, więc zajmują miejsce pierwsze.

Kolejne zmagania w styczniu i lutym. FOTO

Więcej…
 
Podróż w świat nauki PDF Drukuj Email

26 listopada uczniowie naszej szkoły, biorący udział w projekcie Irresistible, spotkali się z naukowcami Centrum Dydaktyczno - Naukowego Mikrolektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie. Po zajęciach na uniwersytecie gimnazjaliści udali się do Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego na wystawę popularnonaukową "Jak i Dlaczego?".

Więcej na temat wyjazdu można przeczytać TUTAJ.

 
11 Listopada PDF Drukuj Email

11 listopada to Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli nasza ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Dzień ten jest dla Polaków symbolem walki o wolność, znakiem wiary i zwycięstwa. Szczególnego znaczenia nabierają wtedy słowa: niepodległość, patriotyzm, walka o wolność.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Pamięć o tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę, uczciliśmy wzruszającymi wierszami i pieśniami patriotycznymi. Odświętny nastrój podkreślały odpowiednio dobrane do uroczystości stroje i dekoracje.

Była to kolejna, wzruszająca lekcja historii i wychowania patriotycznego, którą przygotowali uczniowie klasy III a pod opieką p. Teresy Sarzyńskiej i p. Jadwigi Cieślik.

Na zakończenie, grupa uczniów z klasy III b, wykonała autorski utwór hip-hopowy ,,My Polacy’’, który zostanie na długo w naszej pamięci.

 
Dzień Nauczyciela PDF Drukuj Email

Jak co roku, Dzień Edukacji stał się szansą do wyrażenia przez uczniów wdzięczności wobec nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Były kabaretowe scenki, piosenki, kwiaty, w skrócie – jak zwykle – pięknie i wesoło. Ten dzień był także ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Stanęli oni wokół sztandaru szkoły i złożyli ślubowanie, po którym mogli poczuć się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wśród świadków tego wydarzenia, oprócz rodziców, była także sekretarz Miasta i Gminy pani Danuta Pinderska oraz księża pracujący w parafii Majdan Łętowski.

Zapraszamy do galerii na Prog[P]ress.

 
Indywidualny Tenis Stołowy PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania tenis stołowy rysunekW dniu 21 listopada w naszej szkole odbyły się gminne zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole gimnazja z Woli Zarczyckiej, Sarzyny i Nowej Sarzyny. Do drugiego etapu - powiatowego zakwalifikowali się uczniowie:

Więcej…
 
Relacja z wycieczki KRAKÓW-OŚWIĘCIM PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania wawel26 października, 59 uczniów naszego gimnazjum oraz p. Teresa Sarzyńska, p. Anna Dec, p. Małgorzata Kusiak, p. Ewelina Kusiak i p. Teresa Klocek, wyruszyło na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia, by tu przeżyć i doświadczyć żywej lekcji historii i kultury Polski.Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Kraków, ponieważ „kto chce poznać duszę Polski- niech jej szuka w Krakowie”. Miasto już przed wiekami zyskało zaszczytne miano „totius Poloniae urbs celeberrima” - „całej Polski miasto najsławniejsze” i do dziś jest ono aktualne.

Na początku odwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie. Obejrzeliśmy ekspozycję Kraków – Zaginiony oraz Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Następnie udaliśmy się do Katedry Wawelskiej, na Dzwon Zygmunta, by go dotknąć i wypowiedzieć życzenie oraz do Grobów Królewskich pokłonić się polskim władcom, wieszczom i bohaterom, oraz pomodlić się w krypcie św. Leonarda, gdzie mszę prymicyjną 2 listopada 1946 odprawił ks. ks. Karol Wojtyła. Zatrzymaliśmy się również przy sarkofagu, w którym pochowany jest prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleński, 10 kwietnia 2010. Ze Wzgórza Wawelskiego, ulicą Grodzką przeszliśmy w stronę rynku, by tu na żywo, o 12 w południe, posłuchać hejnału z Kościoła Mariackiego.

Więcej…
 
"Sarzyńska jesień" - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania liście jesienne gifyPatrycja Węglarz (Ia) została wyróżniona za pracę plastyczną w konkursie powiatowym "SARZYŃSKA JESIEŃ" organizowanym przez Ośrodek Kultury w Nowej Sarzynie. Gratulujemy!!!

Praca plastyczna Patrycji

 
Świat widziany przez narkogogle i alkogogle. PDF Drukuj Email

alt29 października br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku. W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali komisarza Adama Kopacza z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, który przestrzegał przed zażywaniem środków uzależniających. Za pomocą prezentacji i filmiku opowiedział o ich szkodliwości i konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem i zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy. Następnie Pani Maria Babiarz ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku uświadomiła uczniom jak bardzo trudno wykonać podstawowe czynności będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiązało się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie wypełniając proste ćwiczenia mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne. Zajęcia te miały uświadomić młodzieży, że alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły i wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele trudne.

 
Kolejne starcie... PDF Drukuj Email

altJuż po raz kolejny - jak zresztą co roku - został rozegrany mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy obecnymi uczennicami naszego gimnazjum z absolwentkami. I to nie tylko tymi ubiegłorocznymi, ale również z tymi starszymi, które ciągle bardzo chętnie odwiedzają jeszcze raz mury naszej szkoły. Atmosfera na sali była ogromnie przyjazna. Dziewczyny wspominały "dawne" czasy i jak same stwierdziły - "w gimnazjum było naprawdę bardzo fajnie." A tak na koniec, mecz w piłkę siatkową wygrały nasze dziewczyny w setach 3:1.


Więcej…
 
Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj Email

Za nami pierwsze zawody w ramach współzawodnictwa sportowego szkół z lekkiej atletyki, w których nie mogło zabraknąć również uczniów naszego gimnazjum. Na pierwszym etapie gminnym wystartowało 9 dziewczyn oraz 11 chłopców:

Klocek Anna (IIIa), Kolano Weronika (IIIb), Kruczkowska Weronika (IIb), Kubasiewicz Alicja (IIa), Kuraś Ilona (IIIa), Kusiak Justyna (IIIb), Sztaba Joanna (IIIa), Węglarz Patrycja (IIIb), Zybura Agnieszka (IIa)

Kostyra Kacper (IIb), Łach Adam (IIIa), Łyko Dominik (Ib), Łyko Mateusz (IIIa), Machowski Michał (IIIb), Madej Rafał (IIIb), Olko Michał (IIIb), Perlak Paweł (IIIb), Szewczyk Kacper (IIIa), Sztaba Patryk (IIa), Węglarz Marcin (Ib)

Do kolejnego etapu powiatowego, który odbył się w Kuryłówce zakwalifikowali się uczniowie:

Klocek Anna, Sztaba Joanna, Węglarz Patrycja, Kruczkowska Weronika, Olko Michał, Perlak Paweł

Natomiast etap wojewódzki, który odbył się w Rzeszowie na stadionie Resovii wywalczyła sobiePatrycja Węglarz z kl. IIIb. Udział na tym etapie już jest wielkim osiągnięciem startując na równi z Mistrzami Polski. Nie mniej jednak wszystkim uczniom należą się wielkie brawa za to, że godnie reprezentowali nasze gimnazjum.

 


Strona 7 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13
mod_vvisit_counterWczoraj3419
mod_vvisit_counterTen tydzień13
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3486
mod_vvisit_counterTen miesiąc3451
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1461
mod_vvisit_counterWszystkie2973602

Aktualnie: gości 7 połączonych
Twój IP: 3.236.223.106
 , 
Data: 04 Mar, 2024

wikipedia

BIP

BIP