Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA PDF Drukuj Email

19 września już po raz kolejny przeprowadzona została akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA, w którym wzięło udział również nasze gimnazjum. Każdy uczestnik został zaopatrzony w rękawice oraz worki na śmiecie, a następnie ruszyliśmy na "podbój" terenów zajętych przez śmiecie. Porządkowaliśmy teren boiska, drogę do lasu na "Perlakach", okolicę cmentarza oraz kościoła w Majdanie Łętowskim. Niestety, nadal przeraża nas bardzo duża ilość śmieci różnego rodzaju, jak kubki po lodach, puszki, papiery, reklamówki. Pomimo to, cieszy fakt, że choć śmiecie wokół nas są nadal, to jest ich coraz mniej, a jednocześnie czyściej, przyjemniej oraz zdrowiej.

 
PDF Drukuj Email

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015

Więcej…
 
I miejsce na dobry początek nowego roku szkolnego!!! PDF Drukuj Email

Już w starożytności konkursy w dziedzinie sztuki były bardzo ważne i stanowiły - obok współzawodnictwa sportowego - równorzędną część igrzysk olimpijskich. Konkursy te obejmowały różne rodzaje twórczości artystycznej - poezję, epikę, rzeźbę, malarstwo, architekturę oraz muzykę.

W konkursie plastycznym „Sport w wyobraźni ucznia” ogłoszonym przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, należało ukazać powiązanie kultury ze sportem. Spośród wszystkich nadesłanych prac, uczennica naszego gimnazjum - Karolina Misiak z klasy III b, najlepiej ukazała tą idee, a co tym idzie zajęła I miejsce. Brawa dla Karoliny!

 
Prezentacja "Zdrowe odżywianie" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji "Zdrowe odżywianie" będącej podsumowaniem projektu Lajk dla zdrowia. Autorem prezentacji jest Klaudia Zybura.

Zobacz prezentację.

alt

 
Karolina Misiak - lauretką konkursu PDF Drukuj Email

20150616_100755.jpg - 1.28 MbMiło nam poinformować, że uczennica naszego gimnazjum - Karolina Misiak została laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego na plakat "RODZINO TRZYMAJ FORMĘ".

Gratulujemy Karolinie oraz p. Elżbiecie Serafin

Więcej…
 
Finał konkursu "You can sing" PDF Drukuj Email

W dniu 30 maja 2015r. w naszym gimnazjum odbył się po raz pierwszy GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ "YOU CAN SING" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, za organizację którego odpowiadały p. Agata Siwiec oraz p. Anna Zawadzka. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W konkursie brała również udział młodzież z naszego gimnazjum; jako duet w składzie Natalia Kolano i Ireneusz Jędrek zajęli II miejsce.

 
II i III miejsce w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej... PDF Drukuj Email

21 maja 2015r. odbył się w Woli Zarczyckiej powiatowy konkurs wiedzy o Europie i Unii Europejskiej pod hasłem "W centrum Europy". Mateusz Sałęga (IIa) uzyskał II miejsce z testu wiedzy o Unii Europejskiej, w którym brało udział 40 uczniów, a w rywalizacji grupowej Marcin Szewczyk i Ireneusz Jędrek z klasy IIIb zdobyli III miejsce wśród 10 gimnazjalistów z powiatu leżajskiego.

W drugiej części konkursu rywalizowały dwuosobowe zespoły z 10 gimnazjów z powiatu leżajskiego. Naszą szkołę reprezentowali Marcin Szewczyk i Ireneusz Jędrek. Rywalizacja była trudna. Uczniowie rozwiązywali test komputerowy o UE, później przedstawili spot reklamowy wsi Łętownia, uwzględniając obiekty dofinansowane ze środków UE. Ostatnią rundą zmagań był quiz. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich pięć zadań: odczytanie miast europejskich po ich opisach i poprawne zaznaczenie na mapie, rozpoznanie sławnych osób i narodowych tańców, odgadnięcie języków i przyporządkowanie ich do prawidłowej grupy językowej, odgadnięcie zdjęć dotyczących Polski. W ostatecznej klasyfikacji nasi uczniowie zdobyli III miejsce.

Gratulujemy uczniom i p. Teresie Sarzyńskiej.

 
Wyniki szkolnego konkursu "MAT-FIZ-CHEM NA WESOŁO" PDF Drukuj Email

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas I-III naszego gimnazjum. Uczniowie wykonali: 12 rebusów matematycznych, 14 rebusów fizycznych, 16 rebusów chemicznych. Komisja w składzie dyr. Adam Madej, p. Małgorzata Kusiak, p. Agnieszka Zamorska-Socha oraz p. Elżbieta Serafin wybrała najciekawsze rebusy z poszczególnych przedmiotów.

FOTO

Więcej…
 
Piknik sportowo-edykacyjny w Jeżowem PDF Drukuj Email

Już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni przez Dyrektora Zespołu Szkół w Jeżowem na piknik sportowo - edukacyjny, który odbył się 3 czerwca. Jak sama nazwa wskazuje, było trochę na sportowo, trochę naukowo, a wszystko przy kiełbaskach z grilla na świeżym powietrzu oraz zimnych lodach serwowanych przez samego dyrektora tamtejszej szkoły pana Stanisława Haducha.

Sportowa część pikniku to turniej piłki nożnej dla chłopców, w którym nasi uczniowie pomimo zaciętej walki zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Dziewczyny natomiast swoje zmagania toczyły na parkiecie hali sportowej w rozgrywkach w piłce siatkowej. Nasze uczennice były znakomite! Zajęły pierwsze miejsce prezentując bardzo ładną grę. Dodatkowo wyłoniono najlepszą zawodniczkę całego turnieju. Została nią uczennica naszego gimnazjum - Patrycja Węglarz.

Edukacyjna część turnieju to konkurs przyrodniczy oraz humanistyczno - językowy. Tutaj drugie miejsce zajął nasz uczeń Adrian Łach.

Oprócz dobrego humoru i pełnych brzuchów z całego turnieju przywieźliśmy puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla uczniów.

Więcej…
 
"Podziel się miłością-Pomoc dla Pawła"-konkurs Caritasu PDF Drukuj Email

Caritas Diecezji Sandomierskiej ogłasza konkurs ,,Podziel się miłością- Pomoc dla Pawła”. Konkurs ma na celu pomóc 11- letniemu Pawłowi, chłopcu z zespołem Downa, u którego w lutym 2015 roku zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową.

Więcej…
 
Szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania 3 maja konstytucja3 maja 1791 roku została uchwalona ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. W tym roku przypada 224 rocznica jej uchwalenia.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia w naszym gimnazjum został zorganizowany konkurs o Konstytucji 3 maja, który był podzielony na trzy części: test z wiedzy o Konstytucji 3 maja, plastyczny pt." Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski" oraz prezentacja multimedialna pt." Konstytucja 3 maja".

Więcej…
 


Strona 8 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj3419
mod_vvisit_counterTen tydzień18
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3486
mod_vvisit_counterTen miesiąc3456
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1461
mod_vvisit_counterWszystkie2973607

Aktualnie: gości 3 połączonych
Twój IP: 3.236.223.106
 , 
Data: 04 Mar, 2024

wikipedia

BIP

BIP