Finał Ogólnopolskiego konkursu o bł. ks. Jerzym Popiełuszce PDF Drukuj Email

28 kwietnia 2015 r. w siedzibie Katolickiego Gimnazjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ZSK na Bielanach w Warszawie odbył się etap finałowy Konkursu poświęconego bł. ks. Jerzemu Popiełuszce: „Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał". Celem konkursu było zainteresowanie osobą błogosławionego, szerzenie jego kultu i rozbudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie mieli za zadanie napisanie pracy lub wykonanie pracy artystycznej. W Konkursie wzięło udział ok. 1600 uczniów z ponad 260 szkół z terenu całej Polski. Do drugiego etapu, który polegał na rozwiązaniu testu poświęconego życiu i działalności bł. ks. Jerzego, zakwalifikowało się 160 uczestników w tym Irek Jędrek (IIIb).

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Karoliny Misiak PDF Drukuj Email

Konkurs literacki dla młodzieży 2015Miło nam poinformować, iż uczennica naszego gimnazjum Karolina Misiak (IIb) została wyróżniona za pracę literacką pt. "Na świecie jest wielu ludzi, którzy umierają z braku chleba, lecz jeszcze więcej ludzi umiera z braku miłości - rozwiń myśl Matki Teresy z Kalkuty", w ogólnopolskim konkursie literackim "Pola nadziei 2015" w ramach ogólnopolskiej akcji hospicyjnej.

Serdecznie gratulujemy Karolinie. Wyniki konkursu.

 
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania kolorowe nutki28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku odbył się VIII Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, w którym brała udział uczennica naszego gimnazjum - Natalia Kolano, zajmując II miejsce w kategorii solista.

Serdecznie gratulujemy Natalii oraz p. Annie Zawadzkiej.

 
Finał konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym PDF Drukuj Email

24 kwietnZnalezione obrazy dla zapytania ruch drogowy gifia odbył się powiatowy konkurs "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM", zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku, w którym uczestniczyli uczniowie naszego gimnazjum - Patrycja Kubasiewicz, Natalia Kolano oraz Wiktor Stój. Dla uczestników konkursu przygotowano trzy konkurencje:

Więcej…
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięty PDF Drukuj Email

20 kwietnia odbył się TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM", w którym Julia Panek zajęła IV miejsce a Agnieszka Misiak V miejsce.

 
X Powiatowe Marsze na Orientację PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania gif kompasJuż od 10 lat odbywają się mistrzostwa powiatu leżajskiego w marszach na orientację, przy okazji których rozgrywany jest konkurs krajoznawczy. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 10 szkół z terenu powiatu. Tym razem na miejsce rywalizacji została wybrana ścieżka przyrodnicza „ostoja bobrowa” położona obok siedziby Nadleśnictwa Leżajsk. Organizator zawodów – Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku przygotował wymagający etap o długości 4km z dwoma dodatkowymi zadaniami. Po marszu w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Leżajsk uczniowie pisali test wiedzy krajoznawczej. W marszach uczniowie naszego gimnazjum - Mateusz Łyko oraz Łukasz Flis zajęli III miejsce. Fotogaleria.

 
Sukcesy w zawodach nad kolbuszowskim Nilem PDF Drukuj Email

Tradycyjnie początkiem kwietnia udajemy się na Mistrzostwa Kolbuszowej w marszach na orientację „Do źródeł Nilu”. W tym roku 13. edycja kolbuszowskiej imprezy ściągnęła prawie 200 osób (z całej Polski) startujących w czterech kategoriach. Zawody rozgrywane były w dzień i w nocy na terenie dwóch Nadleśnictw (Mielec i Kolbuszowa). Uczniowie z naszego Klubu Imprez na Orientację InOwcy mieli okazję zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z województwa podkarpackiego, a konkurencja była bardzo duża. Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli zawody, co nie jest łatwą sztuką, biorąc pod uwagę wymagania tej dyscypliny, trudność terenu i dystans do pokonania (20km). W kategorii gimnazjalnej uczniowie naszego gimnazjum Anna Klocek i Klaudia Klocek zajęły IV miejsce. Fotogaleria.

 
"Sacrum w literaturze i sztuce" 2015 PDF Drukuj Email

21 marca 2015 roku w gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbyła się kolejna już edycja konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce", w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum: Ireneusz Jędrek w kategorii śpiewanej, Natalia Kolano w kategorii recytatorskiej oraz Karolina Misiak w kategorii plastycznej.

Serdecznie gratulujemy.

 
Zimowe Marsze na Orientację WalentInO PDF Drukuj Email

Od pięciu lat w podkarpackim świecie orienterów luty kojarzony jest z imprezą o nazwie WalentInO. Podobnie w tym roku. Kolbuszowski Klub Turystyczny Salamandra przygotował imprezę w miejscowości Przyłęk koło Mielca. Kierownik imprezy Pani Dorota Haptaś dla każdego uczestnika przygotowała rozgrzewające serduszka oraz odblaskowe opaski w kolorze czerwonym. Każdy z uczestników wyposażony w odblaski wystartował na trasy, które tematycznie nawiązywały do święta zakochanych. Między etapami czekał gorący poczęstunek w postaci bigosu i herbaty. W zawodach wzięło udział ponad 100 osób. Naszą szkołę reprezentowało dwunastu uczniów wchodzących w skład Klubu Imprez na Orientację InOwcy. Wyniki zawodów mówią same za siebie:

Więcej…
 
Pogromcy Krzyżaków PDF Drukuj Email

altW poniedziałek tuż po feriach zimowych odbyła się w naszym Gimnazjum trzecia edycja wiedzy o "Krzyżakach" Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klas pierwszych wykazywali się znajomością powieści oraz stopniem zrozumienia jej archaicznego języka. Tym razem zwycięzców było sześcioro: Julia Panek, Julia Sibiga, Karolina Grabiec, Wojciech Szewczyk, Arkadiusz Kopacz i Daniel Poradka. Nagrodami w konkursie były jedyne w swoim rodzaju kubki "Pogromcy Krzyżaków"wręczone uczniom przez Dyrektora. Nad stroną merytoryczną czuwało jury składające się z opiekunek Biblioteki i Świetlicy szkolnej, pań: Teresy Klocek i Iwony Wojdyły. Konkurs przygotowała pani Ewelina Kusiak.

Gratulujemy dzielnym pierwszakom i życzymy dalszych owocnych lektur.

 
Jedziemy na powiat! PDF Drukuj Email
dscn0098.jpg - 586.06 Kb17 lutego 2015r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie odbył się trzeci i ostatni etap rozgrywek w piłkę siatkową, w którym brały udział wszystkie gimnazja naszej gminy. Podczas tych trzech spotkań rozegrano łącznie 27 meczy. Droga do zwycięstwa nie była więc krótka ale i też niełatwa, bowiem wszystkie szkoły reprezentowały naprawdę wysoki poziom. Jednakże uczennice naszego gimnazjum na potwierdzenie, że są naprawdę dobre wygrały również to ostatnie spotkanie i to one będą reprezentować naszą gminę na rozgrywkach powiatowych. Nasi chłopcy natomiast zajęli ostatecznie drugie miejsce i chyba tylko im trochę szczęścia zabrakło bowiem grali naprawdę ładną siatkę. Na koniec rozgrywek odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i pucharów.
Gratulacje !!!
Więcej…
 


Strona 9 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj16
mod_vvisit_counterTen tydzień290
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień136
mod_vvisit_counterTen miesiąc37
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5942
mod_vvisit_counterWszystkie2962405

Aktualnie: gości 4 połączonych
Twój IP: 18.206.13.203
 , 
Data: 02 Gru, 2023

wikipedia

BIP

BIP