Ferie, ferie i po feriach... PDF Drukuj Email

Tegoroczne ferie zimowe w naszym Gimnazjum były czasem, w którym budynek szkoły był niemal stale otwarty i zapełniony, jak w czasie tygodni, w których odbywają się w nim zajęcia. Wszystko dlatego, że na ten czas dla uczniów przygotowano bogatą ofertę zajęć. Przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy zrealizowano projekt pod hasłem „ Znajdź pomysł na siebie”.

Więcej…
 
Walentynki PDF Drukuj Email

Trzeba przyznać, że walentynki to bardzo sympatyczne święto, chociaż nie brakuje takich, którzy krzywią się, że z importu, że komercyjne...Jednak dla nas jest pretekstem do świetnej zabawy. Zaczęliśmy jak zawsze od poczty walentynkowej, która czynna jest tylko raz w roku i pozwala wszystkim nieśmiałym (ale nie tylko) wyrazić swe uczucia. Poczta zaczęła działać jeszcze przed feriami, natomiast kartki trafiły do adresatów w poniedziałek (16.02.).

Ponadto w sobotę 14 lutego miała miejsce zabawa walentynkowo-karnawałowa, która rozpoczęła się przedstawieniem, a którego motywem przewodnim była oczywiście miłość. W pierwszej części przedstawienia zatytułowanej 'Filmowe romanse 100-lecia" wystąpili najwięksi aktorzy sceny romantycznej w największych hitach filmowych wszechczasów. Wystąpił sam Charlie Chaplin - aktor kina niemego, mogliśmy zobaczyć fragment miłosnego wyznania Basi i Michała Wołodyjowskiego, nowy przekład "Romeo i Julii" oraz rozkwitającej miłości wśród górskich lasów - Janosika i Maryny.

W drugiej części przedstawienia było bardzo wesoło za sprawą przezabawnych skeczów: "Amorek", "Randka w ciemno" oraz "Biuro matrymonialne". Całe przedstawienie było przeplatane piosenkami w wykonaniu Natalki Kolano oraz Irka Jędrka a zakończyło się zaproszeniem na wspólną zabawę taneczną.

Więcej…
 
Brawa dla naszych siatkarek i siatkarzy! PDF Drukuj Email

altZa nami drugi etap gminnych rozgrywek w piłkę siatkową, które odbyły się 31 stycznia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie. Gratulacje należą się zarówno dla dziewczyn i dla chłopców. Nasze dziewczyny, i tym razem były nie do pokonania, wygrywając wszystkie mecze, a tym samym utrzymały swoje pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji. Gromkie brawa również dla chłopców, którzy pokazali swoje siatkarskie umiejętności i wskoczyli z trzeciego miejsca na pierwsze. Podczas rozgrywek swoją obecnością zaszczycił wszystkich pan Lucjan Pudełkiewicz - sędzia związkowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który właśnie był sędzią na tych rozgrywkach. Pan Lucjan pomimo swojego wieku, choć już tylko rekreacyjnie, to nadal aktywny sędzia i zawodnik na niejednych rozgrywkach w piłkę siatkową, który swoją wielką pasją zaraża wszystkich nie tylko do siatkówki ale do sportu w ogóle.

Więcej…
 
Turniej siatkowy PDF Drukuj Email

W sobotę 24 stycznia na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie odbyły się gimnazjalne rozgrywki w piłkę siatkową. Był to pierwszy etap turnieju, w którym nie mogło zabraknąć również naszej szkoły. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach - na jednym z nich swoje zmagania toczyły dziewczyny, na drugim zaś chłopcy. A było na co popatrzeć bowiem mecze były bardzo zacięte i walka toczyła się do ostatniej piłki. Po pierwszym etapie zmagań nasze dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce, a chłopcy trzecie.

Więcej…
 
Stypendium dla Irka Jędrka PDF Drukuj Email

23 stycznia był dniem wyjątkowym dla całej społeczności Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski. Swoją obecnością zaszczycili nas Senator Rzeczpospolitej Polskiej Janina Sagatowska, Sekretarz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Danuta Pinderska, proboszcz Parafii w Łętowni ks. Stefan Śnieżek oraz proboszcz Parafii w Majdanie Łętowskim ks. Maciej Marek.
W obecności dyrektora Gimnazjum Adama Madeja, nauczycieli zaproszonych gości oraz uczniów Janina Sagatowska przekazała ufundowane przez siebie stypendium dla ucznia szkoły Ireneusza Jędrka. W mowie powitalnej wspomniała, że nasza szkoła zajmuje szczególne miejsce w jej sercu. Doświadczyła tego, będąc gościem honorowym podczas uroczystości nadania imienia szkole. Już wtedy zauważyła, że młodzież tutaj jest wyjątkowa, utalentowana i wrażliwa. Wybór bł. ks. Jerzego Popiełuszki na patrona szkoły świadczy o tym, że uczniowie tej szkoły chcą podążać drogą prawdy, dobra i miłości. Wyraziła także zadowolenie, że może przynajmniej w niewielkim stopniu przyczynić się do rozwijania talentu Irka, a wartości materialne są nieistotne w porównaniu z jego talentem, osobowością i wrażliwością.

Ireneusz w ramach podziękowania przedstawił krótki recital, który poruszył wszystkich zebranych. Serdecznie dziękujemy senator Janinie Sagatowskiej za wsparcie oraz pamięć. Mamy nadzieję, że będzie częstym gościem w naszym gimnazjum.

Więcej…
 
Opowieści o podróżach... PDF Drukuj Email

W piątek 23 grudnia gościli u nas podróżnicy- Bartłomiej Machowski i Bartosz Piziak. Pierwszy z nich opowiadał o swojej wyprawie rowerowej do Ziemi Świętej, a drugi – o podróży do Maroka. Dowiedzieliśmy się wiele, zarówno o tym, jak zorganizować podróż, jak i o samych krajach. Jeden z panów powiedział, że plany podróży wzięły się z jego młodzieńczych marzeń. I to zdanie chyba najbardziej podziałało na naszą wyobraźnię…

 
Informacja PDF Drukuj Email

W nawiązaniu do listu Minister Edukacji Narodowej p. Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Dyrektor Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski przypomina, że Gimnazjum zapewnia opiekę dla uczniów w dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych, ustalone na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku, w sprawie organizacji roku szkolnego.

Więcej…
 
Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email

17 grudnia odbył się Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "W KRĘGU TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA", zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku. W kategorii zespół I miejsce zdobyli uczniowie naszego gimnazjum Ilona Kuraś i Ireneusz Jędrek wykonując kolędę "Cicha noc". Ilonka zdobyła również wyróżnienie w kategorii solista za kolędę "Nie było miejsca dla Ciebie". Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Anny Hajder.

Gratulujemy!!!

 
W świecie iluzji czyli "Magic show" PDF Drukuj Email

4 grudnia w czwartkowe przedpołudnie odwiedził naszą szkołę iluzjonista Ryszard Goclon. Artysta z humorem zaprezentował pokaz, pełen zdumiewających magicznych trików, karcianych sztuczek i żonglerki. Do wspólnego występu zaprosił również chętnych uczniów, aby spróbowali swoich sił w zagadkowej dziedzinie magii.

 
Żywa lekcja historii PDF Drukuj Email

W dniu 21 listopada Gimnazjum im. Ks Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Członkowie grupy przedstawili program o tematyce historycznej pt. „Życie i kultura w średniowieczu” skierowany do uczniów gimnazjum. Podczas pokazu, będącego „żywą lekcją historii”, przybliżyli obyczaje i kulturę wieków średnich, odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki , by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Uczniowie dowiedzieli się, jak karano tych, którzy łamali prawo. Kłamcom obcinano język lub zakładano tzw.świński ryj, w którym mówienie było prawdziwym wyzwaniem. Złodziei zakuwano w dyby, biczowano i obcinano im palce. Byli również świadkami pojedynku oraz pasowania na rycerza. Na zakończenie spotkania istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem i rekwizytami. Ta niezwykle barwna lekcja historii na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego jej uczestnika.

 
Festiwal Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA PDF Drukuj Email

34 osoby, w tym nasz dzielny poczet sztandarowy wzięły udział w inauguracji Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA w Stalowej Woli. Uroczystość rozpoczęła Msza święta, pod przewodnictwem księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Następnym punktem było obejrzenie w Domu Kultury programu artystycznego, którego największą częścią były występy Zespołu Pieśni i Tańca Racławice. Program był bardzo ciekawy, a przedstawienie w tanecznej formie tajemnic Różańca wszystkich wprawiło w zachwyt (zwłaszcza przedszkolaki przebrane za owieczki).

To już XVIII edycja festiwalu, którego ideą jest promocja wartości chrześcijańskich pośród młodzieży poprzez sztukę i kulturę. Tegoroczna edycja, będzie przebiegać pod hasłem „Błogosławieni, którzy czynią pokój".

Więcej…
 


Strona 10 z 23
free pokereverest poker revie
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj3419
mod_vvisit_counterTen tydzień5
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3486
mod_vvisit_counterTen miesiąc3443
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1461
mod_vvisit_counterWszystkie2973594

Aktualnie: gości 2 połączonych
Twój IP: 3.236.223.106
 , 
Data: 04 Mar, 2024

wikipedia

BIP

BIP