Ferie, ferie i po feriach...

PDF Drukuj Email

Tegoroczne ferie zimowe w naszym Gimnazjum były czasem, w którym budynek szkoły był niemal stale otwarty i zapełniony, jak w czasie tygodni, w których odbywają się w nim zajęcia. Wszystko dlatego, że na ten czas dla uczniów przygotowano bogatą ofertę zajęć. Przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy zrealizowano projekt pod hasłem „ Znajdź pomysł na siebie”.

Zaczęło się od szkolnych marszy na orientację Tour de Ino. Tegoroczna edycja tej imprezy znów połączyła największe w gminie kluby związane z chodzeniem z kompasem i mapą (nasi InOwcy i nowosarzyński Klub „Przygoda”). Uczniowie zbierali punkty w etapach dziennych i nocnych, nie tylko w terenie, lecz także w budynku, ucząc się przy tym rozszyfrowywania planów ewakuacyjnych budynków.

Drugi tydzień ferii przyniósł wysyp propozycji. Każdego dnia odbywały się zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców. Rozegrano między innymi turniej piłki halowej o puchar Dyrektora Gimnazjum.

Dla tych, którzy nie lubią marnować czasu i przerywać nauki przygotowano zajęcia z języka angielskiego.

Niewątpliwą atrakcją był także wyjazd na łyżwy i odwiedziny w Telewizji Rzeszów. Uczestnicy wycieczki poznali tajniki pracy realizatorów „Aktualności” w TVP, a także dowiedzieli się, jak przebiegał proces edukacji pracowników stacji telewizyjnej.

Ostatnią atrakcją przygotowaną dla uczniów było kółko teatralne, które przygotowało program kabaretowy i koncert piosenek na Walentynki. Wszystko to zostało następnie zaprezentowane w sobotę 14 lutego podczas dyskoteki.

Czas wolny nigdy nie oznacza czasu do zabicia. Przynajmniej w naszym Gimnazjum.

 
free pokereverest poker revie