Szkolny konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja

PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania 3 maja konstytucja3 maja 1791 roku została uchwalona ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. W tym roku przypada 224 rocznica jej uchwalenia.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia w naszym gimnazjum został zorganizowany konkurs o Konstytucji 3 maja, który był podzielony na trzy części: test z wiedzy o Konstytucji 3 maja, plastyczny pt." Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski" oraz prezentacja multimedialna pt." Konstytucja 3 maja".

Oo wyniki:

I miejsce - Marcin Szewczyk (test),

II miejsce - Adrian Łach (test),

II miejsce - Patrycja Gap (test),


I miejsce - Karolina Misiak (plastyczny),

II miejsce - Ilona Kuraś (plastyczny),

III miejsce - Klaudia Klocek (plastyczny),


I miejsce - Piotr Łyko (prezentacja),

II miejsce - Patrycja Jędrek (prezentacja),

III miejsce - Ewelina Sadowa (prezentacja)


Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele: p. T. Sarzyńska, p. A. Zamorska-Socha oraz p. W. Kędzior.

Gratulujemy!

 
free pokereverest poker revie