Jeśli na wagary, to tylko do naszego Gimnazjum!

PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania 1 dzień wiosny gifWspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny, powszechnie znanego również jako Dzień Wagarowicza, na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. Tak było i w tym roku.

21 marca uczniowie wspólnie ze swoimi wychowawcami oraz nauczycielami wzięli udział w wiosennym turnieju międzyklasowym. Głównym celem była świetna zabawa, ale nie zapomnieliśmy tez o zdrowej rywalizacji o jak najwyższe miejsce.

Rano uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach. Tam przygotowali się do swoich prezentacji klasowych, które następnie przedstawili na sali gimnastycznej.

Oj! Działo się, działo! Były piosenki, okrzyki, a nawet cyrk - z akrobatami, groźnymi zwierzętami takimi jak lwy, tygrysy czy wąż kobra. Każda klasa bez wyjątku chciała jak najlepiej "wypaść". I wszystkim się to udało!

Po przerwie obiadowej odbyły się konkurencje sportowe oraz turniej wiedzy. Trzeba było wykazać się m. in. szybkością, zręcznością oraz inteligencją. Nie było łatwo pozbierać porozrzucanych klocków mając zawiązane oczy, trafić kulkami "śmieciowymi" do kosza czy trafić do minibramki. Nikt nie chciał zawieść swojej klasy. Dużo adrenaliny dodał wyścig na kocach i przebieganie pod skakanką. W turnieju wiedzy dominowały pytania dotyczące sportu. I jak się okazało, nie były one takie trudne.

Punktem kulminacyjnym dnia był jednak mecz w piłkę siatkową - Uczniowie VS Nauczyciele, który stał się już nasza tradycją. Kibice - uczniowie zgromadzeni na widowni mieli swoich faworytów. Byli to oczywiście ich koledzy i koleżanki, i to oni zbierali najwięcej oklasków i dopingujących okrzyków. Może dlatego pierwszy set należał do uczniów. Mimo "niesprzyjającej" atmosfery, drugi set został wygrany przez nauczycieli. W trzecim secie minimalnie zwyciężyli uczniowie i to oni cieszyli się z ostatecznego zwycięstwa. Nauczycielom pozostaje się tylko cieszyć, że tak utalentowanych przeciwników - to w końcu mistrzowie powiatu!

Na zakończenie imprezy, dyrektor Andrzej Kusiak pogratulował wszystkim za rywalizację fair play oraz wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

A. Zawadzka, A. Zebzda

 
free pokereverest poker revie