II Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING!

PDF Drukuj Email

9 czerwca 2016r w Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej YOU CAN SING! dla szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy miasta i gminy Nowa Sarzyna. Konkurs cieszył się popularnością szczególnie wśród uczniów szkół podstawowych, ponieważ to jedyny takie wydarzenie na terenie naszej gmin

Zawitali do nas goście ze szkół podstawowych w: Łętowni, Wólce Łętowskiej, Tarnogórze i Nowej Sarzynie, a także z Gimnazjum w Woli Zarczyckiej.

Bardzo miłym akcentem przed rozpoczęciem zmagań konkursowych, był gościnny występ dziecięcego zespołu Amadeusz ze Szkoły Podstawowej im. M. Curie – Skłodowskiej w Nowej Sarzynie.

Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury w składzie:

pani Magdalena Czechowicz – ekspert do spraw muzyki i śpiewu,

pani Danuta Pinderska – sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Nowa Sarzyna,

pan Andrzej Kusiak – dyrektor Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski,

pan Radosław Wiatr – asystent Posła na Sejm RP pana Jerzego Paula,

pani Agata Siwiec – nauczycielka języka angielskiego,

stanęło przed bardzo trudnym wyborem.

W kategorii szkół podstawowych najlepszym solistą okazał się być Jacek Piech ze Szkoły Podstawowej im. M. Curie – Skłodowskiej w Nowej Sarzynie. W kategorii zespół wygrali: Kinga Misiak oraz Mateusz Zastawny ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Łętowni. W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kozyra z Gimnazjum im. Pamięci Ofiar Pacyfikacji w Woli Zarczyckiej oraz zespół w składzie: Anna Misiak, Ilona Kuraś i Kinga Majczak z Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łętowni Sołectwo Majdan Łętowski. Wiktoria Kozyra otrzymała również nagrodę specjalną konkursu, ufundowaną przez Posła na Sejm RP Jerzego Paula.

W przerwie konkursu grupa uczniów z klasy IIB, zaprezentowała projekt edukacyjny: ‘Kuchnia amerykańska i angielska – czemu nie?’ Uczniowie przygotowali nie tylko prezentację o potrawach charakterystycznych dla USA i UK, ale także degustację tych potraw. Mogliśmy spróbować m.in. hamburgerów, hot - dogów, tostów z dżemem i masłem orzechowym, pancakes z syropem klonowym, macaroni and cheese, ciasta z bitą śmietana i truskawkami, fish and chips.

Nagrody w konkursie ufundowali UMIG Nowa Sarzyna oraz wydawnictwo językowe Macmillan. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe: słowniki, plecaki, słuchawki, głośniki bluetooth, albumy oraz gadżety typu smycze, breloczki, piórniki czy długopisy itp.

Organizatorzy Konkursu – pani Anna Zawadzka i pani Agata Siwiec bardzo serdecznie dziękują sponsorom nagród oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia konkursu. 
free pokereverest poker revie