Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych 2016W tym roku po raz pierwszy uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyło się szereg konkursów i wydarzeń. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole i przybliżenie uczniom biblioteki. Ponieważ w październiku chcieliśmy aby oczy całej szkoły były zwrócone na świętującą bibliotekę, już we wrześniu pojawiła się tablica informująca czytelników o tym święcie. Przez to wszyscy uczniowie mogli się dowiedzieć o różnych akcjach i przedsięwzięciach, które były zaplanowane w bibliotece z okazji tego święta na cały październik. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnego wykonania zakładek do książek, które posłużyły również jako dodatki do nagród książkowych.

Ponadto październik obfitował w różne akcje i konkursy:

* każdy czwartek był "słodkim czwartkiem", dla tych którzy wypożyczali w tym dniu książkę czekał słodki upominek,

* na długich przerwach uczennice z aktywu bibliotecznego przygotowywały krótkie quizy,

* sesja fotograficzna z książką,

* konkurs międzyklasowy na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo (rozstrzygnięcie nastąpi w drugim tygodniu listopada),

* konkurs facebookowy, który odbywał się dwa razy w tygodniu, uczniowie po ukazaniu się fragmentu książki, mieli za zadanie odgadnięcia tytułu oraz autora. Zwycięzcy tego konkursu to: Weronika Kruczkowska, Maciej Gumieniak, Łukasz Baran, Krzysztof Szuba, Wiktoria Bujak, Ola Kolano, Maksymilian Pasiak, Maciej Gumieniak, Weronika Misiak. Nagrodami oczywiście były super książki!!!

* kiermasz książki we współpracy z księgarnią, który jeszcze trwa!!!

Dziękuję aktywowi bibliotecznemu: Wiktorii, Róży, Maciejowi i Damianowi za zaangażowanie się w akcję.

 
free pokereverest poker revie